07.10.2020   581

Bilimsel Etkinlikler ve Genel Kurul Hakkında

Restoratif Diş Hekimliği Derneği’nin değerli üyeleri,


Öncelikle hepinizin aileleriniz ile birlikte sağlıklı ve iyi olduğunuzu ümit ediyoruz. Pandemi nedeniyle Adeziv Diş Hekimliği Derneği ve Japanese Society of Conservative Dentistry ile birlikte organize edeceğimiz IAD 2020 kongremizi ileri bir tarihe erteledigimizi sizlerle paylaşmıştık. Japanese Society of Conservative Dentistry ile muhtemel kongre tarihinin belirlenmesi konusunda yaptiğimiz görüşmeler sonucunda kongrenin Pandemi sonrasında yüksek katılımlı yüz yüze programların düzenlenmesine izin verildiği dönemde bilimsel programı ve konuşmacıları planlandiğı şekilde korunarak İstanbul’da yapilmasi konusunda fikir birliğine vardık. Sizlere geçen yılkı kongremizde duyurusunu yaptığımız gibi derneğimizin Japanese Society of Conservative Dentistry ile imzalayacağı işbirliği anlaşmasında da son aşamalara gelmiş bulunuyoruz, bu önemli gelişmeleri sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.


Her yıl derneğimiz tarafindan Kasim-Aralık aylarında organize edilen Uluslararası Restoratif Diş Hekimliği Derneği Kongresini pandemi koşulları nedeniyle bu sene maalesef gerçekleştiremeyecegiz, yeni kongrenin tarihi ve yerini pandemi koşullarının iyileşmesini takiben sizlerle paylaşacağız. Ancak bu dönemde, Mayis ayinda gerçekleştirdiğimiz gibi, siz üyelerimize özel organize ettiğimiz Webinar serimiz çok değerli hocalarımızın katılımı ile tekrarlanacak. Kasım ayı içerisinde Pazar günleri birbirinden ilginç konularda gerçekleştireceğimiz webinarlarımızın programı çok kısa zaman içerisinde  mail ve derneğimizin web sayfası üzerinden sizlerle paylaşılacak.

Değerli üyelerimiz, sizleri bilgilendirmek istediğimiz bir diğer önemli konu da 3 senede bir Kasım ayı içerisinde yapmak zorunda olduğumuz Olağan Seçimli Genel Kurul toplantımız hakkında olacak. 30 Kasım tarihinde yapılmasını planladığımız Genel Kurulumuza katılımınız derneğimizin geleceği açısından büyük önem arz etmektedir. Genel kurul toplantımızın duyurusunu en az on beş gün öncesinden web sayfamız ve mail ile size ileteceğiz. Ancak içinde bulunduğumuz pandemi koşulları nedeniyle İçişleri Bakanlığı tarafından dernek genel kurul toplantılarının belirli bir süre ertelenmesi söz konusu olabilir. Bu nedenle Kasım ayı içerisinde web sayfamızda yayınlayacağımız genel kurul bilgilendirmemizi takip etmenizi önemle rica ediyoruz.

Sağlıklı günlerde görüşmek dileğiyle...

Restoratif Diş Hekimliği Derneği Yönetim Kurulu